Ceny i rodzaje liter przestrzennych

Są różne sposoby na umieszczenie nazwy firmy na fasadzie lub wewnątrz budynku. Można wykorzystać do tego tablice, szyldy, czy kasetony. Jednak najciekawszą opcją są litery przestrzenne. Mają one więcej zalet niż pozostałe opcje. Kiedy jedna się zniszczy to można wymienić jeden element a nie cały szyld.

Cennik na litery 3D

litery przestrzenne podświetlane Jeśli przepalą się ledowe żarówki to reszta liter nadal się świeci, a zdjąć trzeba tylko tą, która zgasła. Pozwala to na oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Naprawa jednej literki będzie tańsza i szybsza niż renowacja całego kasetonu czy szyldu reklamowego. Ponadto szyldy czy tablice stanowią jednolitą całość, a w przypadku literek każda jest osobno. Można zatem ułożyć napis z nich w poziomie, pionie, czy zygzakiem lub po okręgu. Dzięki temu całość będzie wyglądać bardzo efektownie i nowocześnie. Litery przestrzenne można montować na elewacji, czy wewnątrz pomieszczeń. Powinny być one odporne na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, słońce, mróz, wysokie temperatury), jak również odporne na zniszczenia mechaniczne. Warto wiedzieć ile kosztują małe lub duże litery przestrzenne podświetlane – cennik jest bardzo zróżnicowany. Cena liter zależy na pewno od ich wielkości – im większe tym będą więcej kosztowały. Cena zależy też od materiału. Litery przestrzenne wykonuje się z takich materiałów jak plexi, PCV, czy aluminium.

litery przestrzenne podświetlane Również za podświetlenie trzeba zapłacić – litery nieświecące są zawsze tańsze. Podświetlenie może obejmować lico (przód) liter, boki (efekt halo), jak również całość. Im większa powierzchnia liter jest podświetlana tym droższa będzie litera. Alternatywą dla liter przestrzennych są litery płaskie. Nazwa może być dosyć myląca, bo niektóre z nich mają grubość np. dwóch centrmetrów. Nie są jednak tak wypukłe jak litery przestrzenne. Wykonuje się je zwykle z tych samych materiałów, choć nie mają one podświetlenia ze względu na niemożność zamontowania od spodu ledów. Całkowicie płaskie są za to litery z folii. Są one wycinane specjalnymi ploterami. Wykorzystuje się folie monomeryczne, czy polimeryczne, takie jak przy oklejaniu samochodów. Można takie litery nakleić na zabudowę ze szkła, czy na ścianę. Jak widać jest wiele możliwości jeśli chodzi o wybór liter przestrzennych i płaskich.

Są opcje w różnych wielkościach, kolorach i kształtach. Z liter można układać różne napisy i zamontować je nad wejściem do budynku, czy też nad ladą, kontuarem, przy biurkach. Każde litery będą jednak dobrą inwestycją reklamową dla każdego przedsiębiorstwa.

Więcej o cenach na stronie https://www.litery-3d.eu/

Autor: Julia Ratajczak