Czym są kasetony reklamowe? Bydgoszcz zdejmuje szyldy

Za sprawą szyldu działalności mogą prezentować o wiele więcej niż tylko nazwę. Proste znaki kierujące kilkaset metrów w bok oraz inne prezentujące wyłącznie markę powoli przechodzą do lamusa. Zwykłe wywieszka tego typu zdobi zewnętrzną część budynku, niestety za sprawą materiałów z których są wykonane niemożliwe jest ich podświetlenie w celu zwiększenia jej widoczności. Tego typu działania zarezerwowane są dla nowoczesnych rozwiązań, które można dostrzec w większych polskich miastach.

Spostrzeganie kasetonów reklamowych?

Ulica z kasetonami reklamowymiOgłaszanie usług oraz produktów przeznaczonych do sprzedaży może odbywać za pośrednictwem m.in. wielkoformatowej reklamy, plakatu, billboardu, citylightów, zewnętrznych bannerów reklamowych, neonów. W skład nośników reklamy zewnętrznej wchodzą także kasetony reklamowe Bydgoszcz jest jednym z miast, które w dużym stopniu stawiają na udział reklamy outdoorowej w życiu mieszkańców. Przy wielu ulicach miasta znajduje się wiele bannerów oraz innych materiałów promocyjnych, jest to oczywiście świetna inwestycja dla miasta za sprawą masywności oraz działania przez całą dobę. Kasetony, inaczej – nowoczesne szyldy cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem ze strony właścicieli różnych działalności. Ich szczególną cechą jest równomierne podświetlenie przy wykorzystaniu energooszczędnych diod, gwarantujące przy tym świetną widoczność w każdych warunkach.

Ulica z kasetonami reklamowymiNiezależnie od warunków panujących na zewnątrz logotyp działalności zawsze będzie zwracał uwagę klientów zmierzających do lokalu. Jest to bardzo interesujący sposób na zwiększenie spójności wizualnej prowadzonej działalności bądź zwiększenie widoczności biura znajdującego się w ulicznych zakamarkach. W związku z całorocznym wystawieniem na zewnętrzne warunki warto zwrócić uwagę na materiał z którego został wykonany nowoczesny szyld. Powinien się on charakteryzować dużą odpornością na promienie słoneczne, intensywne opady oraz grad. Podczas dobierania rozwiązania warto zwrócić uwagę na szczelność konstrukcji, rozszczelnienie kasetonu może prowadzić do zbierania się wody i parowania od wewnątrz. Obecnie reklama zewnętrzna jest czymś, co stara się wpasować w charakter danej lokalizacji.

Na szczęście, coraz ciężej dostrzec billboardy oraz wielkoformatowe reklamy, które swoją obecnością szpeciłyby ogólny wygląd miasta. Na szczęście za sprawą ustawy krajobrazowej reklama nadal może pełnić swoją funkcję przy jednoczesnym utrzymywaniu estetyki przestrzeni na odpowiednim poziomie. Nowoczesne kasetony w doskonały sposób współgrają z otaczającym światem spełniając przy tym założenia.

Autor: Jan Jaworski