Jakie gadżety reklamowe wybrać?

Personalizowane przedmioty o oryginalnym designie to najskuteczniejszy sposób zwrócenia uwagi potencjalnych klientów na obszar działalności firmy oraz jej usług. Obecnie istnieje tak wiele różnych ciekawych gadżetów, że każdy przedsiębiorca znajdzie dla siebie coś, co wyróżni go na rynku, a tym samym zapewni większe zasięgi wśród nowych klientów. Niezależnie od tego, jakie formy promocji są podejmowane przez agencję, warto także samemu zadbać o unikatowe przedmioty z firmowym logo, które sprawdzą się również jako upominki dla pracowników.

Szeroki wybór gadżetów reklamowych

Pośród wielu typów popularnych gadżetów, największym zainteresowaniem klientówSmycz z logo firmy cieszą się zawsze te, których można używać na co dzień. Są to zazwyczaj akcesoria biurowe lub przedmioty stosowane na co dzień w gospodarstwie domowym. Niezależnie jednak od tego, jaki typ przedmiotu będzie służył za gadżet, warto upewnić się, że logo firmy jest odpowiednio wyeksponowane. Na przedmiocie można umieścić także dane kontaktowe, takie jak adres siedziby, telefon, e-mail lub ciekawe motto, które zapadnie w pamięć klientom. Niedrogim, niezwykle uniwersalnym i niezobowiązującym upominkiem będą także słodycze z personalizowaną etykietą, która uwzględnia np. firmowe logo. Pięknie pakowane krówki lub karmelki to stosunkowo tanie gadżety reklamowe – Łódź od lat słynie z ich produkcji, dlatego warto wybrać się w te rejony celem nabycia oryginalnych egzemplarzy z unikatową etykietą. Aby ją zaprojektować, należy nawiązać profesjonalną współpracę z grafikiem zatrudnionym w lokalnej agencji marketingowej.

Mężczyzna w koszulceNajtańszą i najbardziej uniwersalną opcją będzie wtedy skorzystanie z gotowych szablonów graficznych dostępnych na stronach internetowych. Można opatrzyć je także własnym logo lub zamówić jego indywidualny projekt od grafika. Wszelkie wybierane gadżety powinny być nie tylko związane ze strategią wizerunkową danej firmy, ale także wyróżniać się dbałością o jakość i detale produktu. Oprócz ciekawej etykiety, logotypu czy istotnych danych do kontaktu z firmą, powinny więc zapewniać najwyższe walory smakowe, estetyczne lub wygodę użytkowania – w zależności od tego, o jakim typie produktu jest mowa. Pamiętajmy, że nie bez powodu mówimy tu o artykułach, które mają być praktyczne. Potencjalny klient powinien otrzymać funkcjonalny produkt, którego będzie mógł użyć i czerpać z tego satysfakcję, dlatego, oprócz kwestii estetycznych, musimy zadbać również o wysoką jakość nośnika naszej reklamy.

Wybierając uniwersalne przedmioty, zwiększa się potencjał dotarcia do większej grupy odbiorczej. Warto zatem zastanowić się, do kogo kierowany będzie upominek. Jeśli ma powędrować do pracowników biura, to najlepszym pomysłem będą eleganckie długopisy, notesy, biurkowe i ścienne kalendarze lub organizery, z których obdarowany może korzystać na co dzień. Jeżeli grupą odbiorczą są miłośnicy aktywności fizycznej, to z pewnością przypadną im do gustu wygodne sportowe koszulki, rękawiczki, opaski lub bidony.

Autor: Barbara Ania