Ścianka tekstylna, czyli nienaganna ekspozycja stoiska

Każda uroczystość branżowa, na której obecni są dziennikarze, wszelkie targi oraz eventy promocyjne nie mogą obyć się bez specjalnego tła, na którym widnieją nazwy firm lub instytucji. Plakaty stawiane podczas tego typu wydarzeń, noszą nazwę ścianek tekstylnych (lub też wystawienniczych). Mają za zadanie zapewnić reklamę dla producenta, sprzedawcy, uczestnika targów itp.

Dlaczego ścianki tekstylne są tak ważne?

PlakatyOdpowiednia sceneria, właściwa wielkość plakatu oraz dobrze rozmieszczone na nim frazy i grafika, to klucz do tego, by zostać dostrzeżonym przez klienta i pozostać w jego pamięci na przyszłość. Dlatego tak bardzo ważna jest ekspozycja naszego stoiska. Chcąc zareklamować produkt, musimy zadbać o to, by nasz punkt sprzedaży prezentował się nienagannie i wyróżniał na ogromnej, zatłoczonej hali. Ścianki tekstylne wykonane są z tkaniny poliestrowej, na której drukuje się dowolną grafikę, zleconą przez klienta. Może to być logo, reklama określonego produktu lub wybrane hasło reklamowe. Tkanina naciągana jest na aluminiowy stelaż, skręcony z zestawu rur, i zapinana na zamek błyskawiczny. Elastyczny materiał sprawia, że, po naciągnięciu, na plakacie nie ma żadnych zagnieceń. Dlatego organizatorzy imprez nigdy nie mają problemów z transportem tego typu materiałów ani z przechowywaniem go.

Opracowanie strategii firmowychŚcianki tekstylne są proste w montażu. Zostały zaprojektowane tak, by każdy był w stanie zamocować je na statywie w szybki i sprawny sposób bez użycia narzędzi lub konieczności wzywania fachowców. Równie prosty jest demontaż plakatu. Nawet, jeśli event trwa tylko jeden dzień, jesteśmy w stanie szybko zamocować plakat rano i zdjąć go tuż po zakończeniu imprezy. Firmy zajmujące się drukowaniem ścianek tekstylnych oferują rozmaite ich rodzaje. Wybierać możemy spośród ścianek prostych, łukowych, przegubowych (zwanych również parawanem), przestrzennych (jeśli ścianka ma mieć kąty), wiatroodpornych (bardziej stabilnych, używanych na eventach plenerowych), modułowych oraz w kształcie litery T. Dodatkowo, mamy możliwość montażu ścianki o dowolnym wymiarze. W tym celu, otrzymujemy zestaw ram aluminiowych, które możemy łączyć w dowolną długość i złożyć własny stelaż o określonej długości, na który naciągniemy ściankę. Do tego, będzie nam jednak potrzebny klucz ampulowy (inbus).

Ścianki wystawiennicze są stałym elementem wszelkich targów oraz uroczystości branżowych, gdzie obecni są przedstawiciele ważnych firm. Podczas organizacji tego typu imprez, warto mieć zaufanego dostawcę ścianek, który dostarczy nam nienagannie wyglądające plakaty o zleconych przez nas wymiarach i grafikach.

Autor: Jan Jaworski